Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego 2016

Plan transmisji

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego – 8-23 października 2016


KONCERT INAUGURACYJNY


08.10.2016 (sobota), godz. 19.00

Koncert Inauguracyjny 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

Soyoung Yoon – skrzypce
Laureatka I nagrody 14. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego (2011)
The Deutsche Kammerphilharmonie Bremen pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego

Program: Krzysztof  Penderecki: Adagio na smyczki z III Symfonii
Ludwig  van Beethoven: Koncert skrzypcowy D-dur op. 61
Antonin Dvořák: VII Symfonia d-moll op. 70
__________________________________________________________________________________________

PRZESŁUCHANIA I ETAPU

9.10.2016 (niedziela), godz. 9.50-14.50:
• godz. 10:00 Mone Hattori (Japonia)
• godz. 10:40 Hanna Asieieva (Ukraina)
• godz. 11:20 Anna Malesza (Polska)
• godz. 12:30 Maciej Burdzy (Polska)
• godz. 13:10 Alexis Roussine (Francja)

9.10.2016 (niedziela), godz. 15:50-20.45:

• godz. 16:00 Gregoire Girard (Francja)
• godz. 16:40 Xingzhou Rong (Chiny)
• godz. 17:20 Maja Syrnicka (Polska)
• godz. 18:30 Amelia Maszońska (Polska)
• godz. 19:10 Zufina Bekmoldinova (Kazachstan)

10.10.2016 (poniedziałek), godz. 9.50-14.50:
• godz. 10:00 Richard Lin (Tajwan/USA)
• godz. 10:40 Marie Bégin (Kanada)
• godz. 11:20 Hadar Rimon (Izrael)
• godz. 12:30 Alexander Kuznetsov (Rosja/Szwajcaria)
• godz. 13:10 Vasyl Zatsikha (Ukraina)
• godz. 13:50 Arsenis Selalmazidis (Rosja/Grecja)

10.10.2016 (poniedziałek), godz. 15.50-20.50:
• godz. 16:00 Shiori Terauchi (Japonia)
• godz. 16:40 Celina Kotz (Polska)
• godz. 17:20 Rustem Monasypov (Rosja)
• godz. 18:30 Stepan Lavrov (Rosja)
• godz. 19:10 Jung Min Choi (Korea)

11.10.2016 (wtorek), godz. 9.50-14.50:
• godz. 10:00 Ryosuke Suho (Japonia)
• godz. 10:40 Yuna Toki (Japonia)
• godz. 11:20 Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja)
• godz. 12:30 Jan Mazur (Polska)
• godz. 13:10 Luke Hsu (USA)

11.10.2016 (wtorek), godz. 15.50-20.50:
• godz. 16:00 Robert Łaguniak (Polska)
• godz. 16:40 Eva Rabchevska (Ukraina)
• godz. 17:20 Amalia Hall (Nowa Zelandia)
• godz. 18:30 Weronika Dziadek (Polska)
• godz. 19:10 Maria Kouznetsova (Francja)

12.10.2016 (środa), godz. 9.50-14.50:
• godz. 10:00 Bomsori Kim (Korea)
• godz. 10:40 Vera Lopatina (Rosja)
• godz. 11:20 Haruka Nagao (Japonia)
• godz. 12:30 Chihiro Kitada (Japonia)
• godz. 13:10 Maria Włoszczowska (Polska)

12.10.2016 (środa), godz. 15.50-19.50:
• godz. 16:00 Yukino Nakamura (Japonia)
• godz. 16:40 Semion Gurevich (Rosja)
• godz. 17:30 Anna Orlik (Polska)
• godz. 18:10 Seiji Okamoto (Japonia)

_________________________________________________________________________________

PRZESŁUCHANIA II ETAPU

13.10.2016 (czwartek), godz. 9.50-14.50:
• godz. 10:00 Mone Hattori (Japonia)
• godz. 10:40 Hanna Asieieva (Ukraina)
• godz. 11:25 Anna Malesza (Polska)
• godz. 12:30 Maja Syrnicka (Polska)
• godz. 13:00 Amelia Maszońska (Polska)

13.10.2016 (czwartek), godz. 15.50-20.50:
• godz. 16:00 Richard Lin (Tajwan/USA)
• godz. 16:40 Alexander Kuznetsov (Rosja/Szwajcaria)
• godz. 17:50 Vasyl Zatsikha (Ukraina)
• godz. 18:30 Arsenis Selalmazidis (Rosja/Grecja)


14.10.2016 (piątek), godz. 9.50-14.50:
• godz. 10:00 Shiori Terauchi (Japonia)
• godz. 10:50 Celina Kotz (Polska)
• godz. 11:20 Jung Min Choi (Korea)
• godz. 12:20 Ryosuke Suho (Japonia)
• godz. 13:00 Yuna Toki (Japonia)

14.10.2016 (piątek), godz. 15.50-20.50:
• godz. 16:00 Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja)
• godz. 16:40 Luke Hsu (USA)
• godz. 17:50 Robert Łaguniak (Polska)
• godz. 18:30 Eva Rabchevska (Ukraina)


15.10.2016 (sobota), godz. 9.50-14.50:
• godz. 10:00 Amalia Hall (Nowa Zelandia)
• godz. 10:30 Maria Kouznetsova (Francja)
• godz. 11:40 Bomsori Kim (Korea)
• godz. 12:20 Vera Lopatina (Rosja)

15.10.2016 (sobota), godz. 15.50-20.50:
• godz. 16:00 Maria Włoszczowska (Polska)
• godz. 16:30 Yukino Nakamura (Japonia)
• godz. 17:30 Semion Gurevich (Rosja)
• godz. 18:10 Seiji Okamoto (Japonia)
_________________________________________________________________________________


PRZESŁUCHANIA III ETAPU

16.10.2016 (niedziela), godz. 17.50-22.15
• godz. 18:00 Hanna Asieieva (Ukraina)
• godz. 18:35 Amelia Maszońska (Polska)
• godz. 19:10 Richard Lin (Tajwan/USA)
• godz. 20:15 Arsenis Selalmazidis (Rosja/Grecja)
• godz. 20:50 Celina Kotz (Polska)

17.10.2016 (poniedziałek), godz. 17.50-22.15
• godz. 18:00 Ryosuke Suho (Japonia)
• godz. 18:35 Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja)
• godz. 19:40 Luke Hsu (USA)
• godz. 20:15 Robert Łaguniak (Polska)

18.10.2016 (wtorek), godz. 17.50-22.15
• godz. 18:00 Amalia Hall (Nowa Zelandia)
• godz. 18:35 Bomsori Kim (Korea)
• godz. 19:40 Maria Włoszczowska (Polska)
• godz. 20:15 Seiji Okamoto (Japonia)

19.10.2016 – podsumowanie trzech etapów – studio,  godz. 22.00

_________________________________________________________________________________


PRZESŁUCHANIA IV ETAPU

20.10.2016 (czwartek), godz. 17.50-22.30
• godz. 18:00 Richard Lin (Tajwan/USA) – H. Wieniawski, II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
• godz. 18:30 Ryosuke Suho (Japonia) –  J. Brahms, Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
godz. 19:10 przerwa
• godz. 19:30  Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja) – H. Wieniawski, II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
• godz. 20:00 Richard Lin (Tajwan/USA) – L. van Beethoven, Koncert skrzypcowy D-dur op. 61
godz. 20:40  przerwa
• godz. 21:00 Ryosuke Suho (Japonia) –  H. Wieniawski, II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
• godz. 21:25 Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja) – D. Szostakowicz, I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77

21.10.2016 (piątek), godz. 17.50-21.45
• godz. 18:00 Luke Hsu (USA) – H. Wieniawski, II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
• godz. 18:30 Bomsori Kim (Korea) – D. Szostakowicz, I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77
godz. 19:05  przerwa
• godz. 19:35  Bomsori Kim (Korea) – H. Wieniawski, II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
• godz. 20:00 Luke Hsu (USA) – J. Brahms, Koncert skrzypcowy D-dur op. 77

22.10.2016 (sobota), godz. 17.50-21.45
• godz. 18:00 Maria Włoszczowska (Polska) –  H. Wieniawski, II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
• godz. 18:30  Seiji Okamoto (Japonia) – J. Brahms, Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
godz. 19:10  przerwa
• godz. 19:40  Seiji Okamoto (Japonia) – H. Wieniawski, II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
• godz. 20:05  Maria Włoszczowska (Polska) – J. Brahms, Koncert skrzypcowy D-dur op. 77

22.10.2016 (sobota), godz. 21.45-00.00
Noc z Wieniawskim (ogłoszenie wyników, komentarze i podsumowanie konkursu)
_________________________________________________________________________________


GALA i KONCERT LAUREATÓW

23.10.2016 (niedziela), godz. 19.00